portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Platynowa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Platynowa - sprawy osiedlowe » Forum » ADMINISTRACJA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ADMINISTRACJA

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Ela_i_Dawid 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Sty 12, 2013 2:31
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Orunia Górna

PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 21:30    Temat postu: ADMINISTRACJA

Witam,
czy wiadomo kiedy bedzie zwołane zebranie mieszkanców i kiedy zostanie wybrany administracja osiedla?
pozdrawiam Ela Smile
marta_bar 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Mar 06, 2013 15:08
Posty: 18
Skąd: Gdańsk - Niedźwiednik

PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 12:57    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

witam,

ja nic na ten temat nie wiemSad. Z tego co pamiętam jak odbieraliśmy mieszkanie to przedstawiciel Hanzy powiedział, że zebranie będzie wówczas jak wszystkie mieszkania będą odebrane.

Pozdrawiam
Ela_i_Dawid 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Sty 12, 2013 2:31
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Orunia Górna

PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 13:27    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Odebrane czy sprzedane ? Bo to jest jednak różnica Smile

Ciekawa jestem kiedy dadzą znać odnośnie wpisów u notariusza ??? Wiecie już coś ??
marta_bar 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Mar 06, 2013 15:08
Posty: 18
Skąd: Gdańsk - Niedźwiednik

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 13:16    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

witam,

dzisiaj dostałam informacje od przedstawiciela Hanzy, że podpisanie aktów notarialnych będzie na przełomie kwietnia i maja
Pozdrawiam
Marta
Ela_i_Dawid 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Sty 12, 2013 2:31
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Orunia Górna

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 8:41    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Witam Sąsiadów,
ostatnio dostaliśmy fakturę od Hanzy za administrację.
Wśród kosztów widnieje opłata za ochronę. Nie do końca jestem pewna czy Hanza ochronę wprowadziła dla dobra mieszkańców czy też we własnym interesie ?
Natomiast zastanawia mnie miesięczny koszt ochrony 87 zł. Jeśli pomnożyć to przez 98 mieszkań, które znajdują się na osiedlu to daje moim zdaniem bardzo dużą kwotę łączną prawie 8500 zł !!!
Co o tym sądzicie ???
kcrgda 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Cze 04, 2012 15:21
Posty: 11
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 14:38    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Jeśli o mnie chodzi to nie wiem co tak naprawde daje ochrona. Czy jest potrzebna czy nie, trzeba by było poczytać fora wspólnot, które tą ochornę mają i takie, które tej ochrony nie mają. Co do wysokości opłat to bardzo uproszczone wyliczenie:

Marzec - 31 dni x 24h = 744

Przyjmując, że standardowy etat 8 godz to ok 168 godz miesięcznie

744/168 - wychodzi ok 4,5 etatu. Jeśli przyjąć, że ochroniarze zarabiają najniższą krajową, to koszt pracodawcy jest ok 1920 zł - mnożąc to przez ilość etatów potrzebnych na zapewnienie 24-godzinnej ochrony - wychodzi ok 8640. Oczywiście w powyższym wyliczeniu może byc sporo uproszczeń, np. nie uwzględnieni pracownicy renciści lub emeryci co zmniejsza koszt pracodawcy.
Myślę, że temat ochorny będzie jednym z pierwszym, ktorym nasza przyszła wspólnota będzie musiala się zająć.
Pozdrawiam
wgradzki 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Kwi 20, 2010 15:06
Posty: 16
Skąd: Gdańsk-OsiedlePlatynowa

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:57    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Do wyliczenia brakuje jeszcze ochrony hali garażowej - jak się okazuje to 30 zł od miejsca. Ale mniejsza z tym.

Zgodnie z umową kupna nieruchomości, jestem zobowiązany do pokrywania kosztów eksploatacyjnych w szczególności (wymienione w Umowie): koszty ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, elektryczności, administrowania i utrzymania porządku. Nie ma tu mowy o ochronie. Nie otrzymałem żadnej informacji o tym że na terenie mojej nieruchomości świadczona jest usługa ochrony - cały czas sądziłem że ponowie ochroniarze chronią wyłącznie mienie pozostające we własności Hanzy. Zastanawiam się więc czy istnieją podstawy do tego aby obciążać właścicieli nieruchomości kosztami usługi o których nie ma mowy w umowie sprzedaży nieruchomości a o świadczeniu której nie byli poinformowani przez 3 miesiące.
Ela_i_Dawid 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Sty 12, 2013 2:31
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Orunia Górna

PostWysłany: Śro Kwi 03, 2013 9:09    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Właśnie nad tym samym się zastanawiam. Pytanie tylko czy Hanza nie interpretuje ochrony na obiekcie jako utrzymywanie porządku ??? Myślę że powinniśmy tę sprawę wyjaśnić, bo mimo iż Hanza jest tymczasowo administratorem nie może narzucać nam kosztów i usług jakie realizuje. Poza tym chciałabym wiedzieć na jakiej podstawie oni to wyliczają ? Czy koszta są dzielone również na mieszkania które nie są jeszcze sprzedane i należą do Hanzy.
Pozdrawiam Sąsiadów,
Ela
kamila_l 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Nie Mar 17, 2013 17:03
Posty: 8
Skąd: gdańsk-orunia

PostWysłany: Śro Kwi 03, 2013 9:40    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Witam.Podłaczam sie do problemu-bo Hanza rzeczywiście tak troche tą ochrone nam narzuciła bez żadnych konsultacji czy wogole chcemy-do tego tez jestem ciekawa czy Hanza ponosi jakies koszta za niekupione mieszkania czy my...
Pozdrawiam
mieszkanko 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Wrz 29, 2012 12:04
Posty: 13
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 03, 2013 13:51    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Witam Szanownych Sąsiadów. Ja co prawda jeszcze nie otrzymałem rozliczenia ale wydaje mi się że "ponoszenie kosztów za utrzymanie porządku" zawarte w umowie oznacza jedynie sprzątanie posesji, odśnieżanie, wywóz śmieci, pielęgnację zieleni itp. Ochrona obiektu jest tylko i wyłącznie w interesie Hanzy i ich niesprzedanych jeszcze mieszkań.
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 03, 2013 14:57    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

kcrgda napisał:
744/168 - wychodzi ok 4,5 etatu. Jeśli przyjąć, że ochroniarze zarabiają najniższą krajową, to koszt pracodawcy jest ok 1920 zł - mnożąc to przez ilość etatów potrzebnych na zapewnienie 24-godzinnej ochrony - wychodzi ok 8640.


Witam
Obecny poziom cen przy ochronie osiedli kształtuje się następująco;
Koszt realizacji ochrony całodobowej, przy jednym pracowniku ochrony na zmianie:
365 dni x 24 h = 8760 h : 12 m-cy = 730 h
730 h x 8,50 = 6205,- netto plus 23 % VAT = 7632,15 brutto
W przypadku Państwa osiedla:
7632,15 : 98 mieszkania = 77,88 za lokal (Deweloper również ponosi koszty bo jest do czasu zbycia lokali ich właścicielem i jeżeli wspólnota podejmie taką uchwałę musi ponosić koszty)
Niestety zdecydowana większość firm ochrony w ochronie osiedli nie zatrudnia osoby pełnosprawne na tzw. etat najczęściej są to umowy zlecenia. Tylko zakłady pracy chronionej zatrudniają na tzw. etat bo zatrudnienie osoby niepełnosprawnej się im opłaca (najlepiej z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności). Czy takie osoby sa skuteczne w ochronie pozostawiam to do oceny każdego z nas.

Osobiście uważam, iż osiedle jest zbyt małe do realizacji ochrony całodobowej - najrozsądniejszym będzie działanie prewencyjne zewnętrzne, czyli system CCTV i ewentualne indywidualne systemy bezpieczeństwa w lokalach mieszkalnych czyli alarm z włączeniem do monitoringu firmy ochrony.
Klient007 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Paź 29, 2012 22:01
Posty: 8
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 0:12    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Witam
Mam pytanie do obecnych lokatorówSmile
A w jakiej mniej więcej wysokości kształtują się czynsze za mieszkania na tym osiedlu?
pozdrawiam
Ela_i_Dawid 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Sob Sty 12, 2013 2:31
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Orunia Górna

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 20:54    Temat postu: Re: ADMINISTRACJA

Czynsz zależy od wielu czynników metrażu mieszkania, zużycia wody, ogrzewania itp ... Smile))
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama